کاشت ریش وسبیل

پس از آغاز دوران بلوغ، موی ریش ضخیم تر می شود و در عرض سه سال شکل نهایی خود را پیدا می کند. مگر اینکه تغییر مهمی در سطح هورمون های مرد ایجاد شود، در غیر این صورت موی ریش ویژگی های مشخصه خود را حفظ می کند. تا به حال، هیچ روش درمانی یا زیبایی برای رشد موی طبیعی در ناحیه های بدون مو وجود نداشته است. این مساله برای ریش و سبیل نیز صدق می کند. راه حلی که وجود دارد کاشت موی ریش و سبیل با موی طبیعی خود فرد است.پیوند موی صورت عملی است که طی آن، در نواحی از صورت که رشد مو در آن ضعیف است و یا وجود ندارد، مو کاشته می شود. در حالی که این عمل بیشتر روی نواحی بالای لب و روی چانه انجام می شود، می توان از آن در نواحی دیگری از صورت مثل پایه ی مو و ریش استفاده کرد. از عمل پیوند موی صورت می توان برای پوشاندن جای زخم های آکنه و دیگر اسکار ها استفاده کرد.

افراد مناسب برای عمل کاشت ریش و سبیل
عمل کاشت ریش و سبیل در افراد بین ۲۰ تا ۲۲ سال قابل انجام است چرا که در این سن، سطح هورمون های فرد به مقدار پایه ی خود می رسند. کاشت ریش و سبیل طبیعی برای مردانی مناسب است که می خواهند ته ریش دو روزه ای داشته باشند ولی به دلیل مو های نا منظم صورت و یا کمبود آن ها، قادر به این کار نیستند.
اقدامات قبل از کاشت ریش وسبیل:
وضعیت بهداشت عمومی و بیماری های یا عامل های خطر قبلی معاینه می شود.
برای پرونده پزشکی از نواحی دارای ریزش ریش و سیبیل شما عکس گرفته شود.
در مورد روش های کاشت ریش و سبیل به شما اطلاع رسانی می شود.
در مورد نتایج مورد انتظار و عوارض جانبی احتمالی با شما صحبت می شود.
کاشت سبیل:
درمان قطعی برای کمبود مو در بالای لب، پیوند مو است. ریشه های موی مورد نیاز برای کاشت ریش و سبیل ، مانند عمل پیوند موی سر، از پشت سر برداشته می شوند به طوری که یک نوار باریک پر مو از پوست سر را جدا کرده و سپس ریشه های موی موجود در آن را تک تک جدا می کنند. پس از آن، این ریشه ها را یکی یکی در نواحی کم پشت، می کارند.مو های پیوندی، ویژگی های قبلی خود را حفظ کرده و سبیل به رشد خود ادامه می دهد. بدین منظور موهای سبیل باید به طور منظم کوتاه شوند. اگر ریشه ی موهای پیوندی با فاصله ی بسیار کم از یکدیگر قرار داده شوند، به خوبی تغذیه نمی شوند. به همین دلیل، تراکم موهای کاشته شده باید رعایت شود. پس از انجام یک بار پیوند و رشد مو های آن (پس از ۴ تا ۶ ماه) می توان دو مرتبه اقدام به کاشت موی صورت در مناطق کم پشت سبیل نمود.
چرا کاشت سبیل؟
اسکار، جای زخم های جراحی، اثر سوختگی و هر گونه از بین رفتن مو های سبیل را می توان به کمک پیوند سبیل، پوشش داد. افرادی که در صورت خود مو ندارند را نیز می توان به کمک پیوند سبیل درمان کرد. در عمل کاشت ریش طبیعی تنهامی توان از تکنیک FUE استفاده کرد چرا که نتایج حاصل از روش FUT رضایت بخش نخواهند بود. ریشه ی مو ها به وسیله ی دستگاه های ۰٫۶ تا ۰٫۷ میلی متری و بدون منبع نیروی مکانیکی برداشته می شوند و باید همزمان در محل مورد نظر و بدون بریدن پوست آن ها، کاشته شوند چرا که در غیر این صورت ممکن است ریشه از بین برود.با استفاده از تیغ های بسیار تیز و نازک، می توان تا حد امکان از ایجاد زخم در محل برداشت یا کاشت مو، جلوگیری کرد.محدودیت ها و تراکم عمل کاشت مو، توسط خود شخص تعیین می شوند.در فردی که کاملا فاقد موی سبیل است، کاشت ۱۰۰۰ ریشه در آن ناحیه می تواند ظاهر بدون موی او را از بین ببرد، ولی اگر به ریش و سبیل متراکم تری نیاز باشد، می توان تعداد پیوند ها را افزایش داد. در مواردی که کاشت سبیل به کمک روش FUE انجام شده باشد، چه متراکم و چه کم پشت، ظاهر آن به حدی طبیعی خواهد بود که آرایشگر هم نتواند آن را تشخیص بدهد.به کمک روش FUE، تعداد مورد نیاز ریشه های مو را می توان استخراج کرده و در محل مورد نظر، با توجه به زاویه ی طبیعی رشد مو ها، آن ها را کاشت.
کاشت ریش:
طی عمل کاشت ریش طبیعی ممکن است ریشه ی مو های ریش که نیازی به آن ها نیست را خارج کرده و آن ها را در مناطق کم پشت آن پیوند زد. در این مورد معمولا مو های روی گونه ها را برداشته و در مناطق پایین تر می کارند. در صورت انجام دقیق این عمل با دست و به کمک تیغه های ۰٫۶ تا ۰٫۷ میلی متری، هیچ اثری از آن باقی نخواهد ماند. بدین صورت، می توان ریشه ها را از مناطقی مثل قسمت های تحتانی ریش، سینه، قسمت های تحتانی گردن و حتی گونه ها برداشت کرده و در محل مورد نیاز آن ها را کاشت. برداشت این ریشه ها از نواحی با تراکم بیش از حد که ظاهر بدی دارند، می تواند زدن یک تیر با دو نشان باشدریش مانند موی سر نبوده و تراکم آن در افراد مختلف ممکن است متفاوت باشد. ممکن است یک نفر با ریش کم پشت کاملا موافق باشد و بنابراین معمولا نیازی به موی زیاد برای انجام پیوند ریش، نیست.
در مواردی که قسمتی از ریش از بین رفته باشد، می توان از تراکم نواحی اطراف آن، برای انجام پیوند استفاده کرد. اگر فرد کاملا فاقد ریش باشد، بنا به درخواست او و طبق محدودیت های موجود، می توان ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ ریشه را پیوند زد.
اگر قرار است عمل پیوند تنها برای سبیل انجام شود، آن گاه ۴۰۰ تا ۸۰۰ ریشه ی مو کافی خواهند بود. نواحی برداشت مو برای حدود ۱ تا ۲ هفته پس از انجام عمل، حالت صورتی رنگی به خود خواهد گرفت و هیچ جای زخمی روی آن به جای نخواهد ماند.
مزایای کاشت ریش وسبیل:
يکي از مهم‌ترين مزایای کاشت ریش و سبیل که آقايان اقدام به آن مي‌کنند آن است که جذابيت و زيبايي ظاهري آن‌ها بيشتر مي‌شود. هر انساني تمايل دارد که ظاهر زيبا و جذاب‌ داشته باشد. کاشت ریش خوب باعث ايجاد يک خط ريش منظم و تميز مي‌شود و با ظاهر جذاب و مردانه‌اي که براي شخص فراهم مي‌کند، زيبايي چهره او را بهبود مي‌بخشد. انجام اين عمل مزاياي متعدد ديگري نيز دارد. مثلاً اينکه اگر در صورت شما جاي سوختگي يا لکه‌هاي ديگري وجود داشته باشد، مي‌توان به‌خوبی و با ظرافت آن را در زير ريش پنهان کرد.
نحوه ی رویش موهای جدید:
مو های پیوند زده شده به صورت همانند مو های اصلی می رویند. ویژگی و بافت آن ها مانند مو های سر است و پس از رشد می توان آن ها را پیرایش کرد، از ته تراشید و یا اجازه داد بلند شوند. پس از انجام پیوند، مو های جدید همیشگی بوده و نمی توان آن ها را از مو های اصلی فرد تشخیص داد.به منظور اطمینان از ظاهر طبیعی موهای صورت، لازم است که پیوند ها با زاویه و جهت صحیح کاشته شوند. برای زنده نگه داشتن ریشه های مو پس از برداشت آن ها، حمل با دقت آن ها ضروری است. در کلینیک سیب سرخ ما از روش های “پلاسمای غنی با پلاکت” (پی آر پی)، هیپوترموسول و دستگاه کول چیلر (Cole Chiller) استفاده می کنیم که باعث کاهش آسیب های ناشی از ایسکمی (نرسیدن خون کافی به بافت) شده و شانس بقای مو ها را پس از پیوند افزایش می دهد.
عوارض کاشت ریش وسبیل:
کاشت ریش و سبیل عوارض قابل توجهی ندارد. با مشورت با پزشک می توان جلوی هر گونه عوارض احتمالی را گرفت. برخی از عوارض احتمالی این روش عبارتند از:
* خونریزی
* عفونت
* بی حسی یا سفتی (موقتی)
* درد
* ورم پیشانی و یا صورت
*ایجاد جای زخم در ناحیه اهدا کننده یا دریافت کننده
*رشد نامناسب موهای پیوندی
*ظاهر غیرطبیعی موی پیوندی

 

آدرس

تهران، موحد دانش (اقدسیه)، بعد از سفارت چین، جنب بانک صادرات، ساختمان نیما، طبقه سوم، واحد 12

021-26450199

info@drdorita.com

021-26450199

شنبه - پنج شنبه: 18:00 - 9:00

آمار دُریتا

ما 14 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

شبکه های اجتماعی